Naslovna Novosti Lidl Hrvatska i Hrvatski Caritas i ove godine pomažu siromašnima diljem Hrvatske U Zadru predstavljena humanitarna akcija „Pomagati je lako"

Zadar, 11. studenoga 2014. - Trgovački lanac Lidl Hrvatska i Hrvatski Caritas i ove godine nastavljaju s velikom humanitarnom akcijom „Pomagati je lako!“.

Ova hvalevrijedna humanitarna akcija ove godine predstavljena je i u Zadru, a trajat će od 27. listopada do 7. prosinca, uključujući sve Lidlove trgovine u Hrvatskoj i sve nad/biskupijske Caritase. Prisutne su u Zadru pozdravili brojni predstavnici Lidla, Hrvatskog Caritasa, grada Zadra i Zadarske županije te zadarski nadbiskup, a sve u društvu zadarskih košarkaša i direktora K.K.Zadar.

Kliknite za uvečani prikaz
Na svečanosti obilježavanja početka akcije „Pomagati je lako!“ u pučkoj kuhinji "Sv. Vinko Paulski" Caritasa Zadarske nadbiskupije, prisutnima su se obratili predsjednik Hrvatske biskupske konferencije mons. Želimir Puljić, nadbiskup zadarski, a o ciljevima, tijeku i prvim rezultatima provedbe akcije izvijestili su predstavnici organizatora: koordinator akcije u Hrvatskom Caritasu Boris Peterlin i predsjednik Uprave Lidla Hrvatska Boris Lukšić. Ovogodišnja iskustva iznijeli su i vlč. Ivica Jurišić, ravnatelj Caritasa Zadarske nadbiskupije, i Josip Vidov, voditelj volontera u Volonterskom centru u Zadru. Građane su na sudjelovanje u ovoj plemenitoj akciji pozvali i zadarski župan Stipe Zrilić, zamjenik zadarskog gradonačelnika Ivica Vlakić te Mario Pešut, pročelnik Gradskog ureda za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Zadra, a potporu akciji izrazili su i Boris Skroće, direktor K.K.Zadar, zajedno s košarkašima. Program je moderirala Ines Grbić, a pjesmom i plesom su ga uljepšali učenice i učenici Osnovne škole Šimuna Kožičića Benje.

„Sretni smo što ove godine i iz Zadra šaljemo poziv građanima na sudjelovanje u ovoj hvalevrijednoj akciji. Već četiri godine u suradnji s Caritasom dajemo svoj dopinos pomaganju najsiromašnijim obiteljima diljem Hrvatske, a Lidl Hrvatska će i ove godine po završetku akcije dodatno donirati 100 tisuća kuna.“ – poručuju iz Uprave Lidl Hrvatska.

Humanitarna akcija provodit će se na nacionalnoj razini, na način da se prikupljaju namirnice i proizvodi za socijalno ugrožene obitelji i pojedince, korisnike pomoći nad/biskupijskih Caritasa diljem Hrvatske. Akcija „Pomagati je lako!“ uključuje sve Lidlove trgovine u Hrvatskoj (85) i sve nad/biskupijske Caritase (17), a realizira se tako da građani u Lidlu kupljene proizvode odlažu u za to predviđeni prostor u trgovini, a Caritas ih raspodjeljuje korisnicima. Akcija „Pomagati je lako!“ će trajati od 27. listopada 2014. do 7. prosinca 2014., ukupno 6 tjedana.